دغدغه‌ این روزهام

یک : دیروز و امروز نوین رفت شهید بهشتی و از دانشجو بودنش در آنجا انصراف داد. حالا باید پی‌گیری کند و مدارکش را تحویل بگیرد که ببریم مشهد تحویل بدهیم.


دو: اسم مشهد که می‌آید دلم شور می‌زند. باید برویم نمی‌دانم در کجای مشهد که رفت و آمدش به دانشگاهش آسان باشد، و به چه قیمتی یک خانه کوچک برایش اجاره کنیم. تا این خانه اجاره نشود و مبله نشود و این بچه آنجا سر و سامان نگیرد، همینطور دل من شور خواهد زد.
دانشگاهشان توی کوچه بازارچه سراب است. این کوچه معروف است به کوچه شاهین‌فر. مابین خیابان آزادی و خیابان امام خمینی قرار گرفته. توی منطقه قدیمی شهر است و اهالی‌اش نسبتا سنتی به نظر می‌رسند. از روی نقشه نگاه کرده‌ام و به نظر خودم مناطقی که تا حدودی به آنجا نزدیک است را شناسایی کرده‌ام. احمدآباد - سناباد - بلوار قرنی - آبکوه - بلوار کلاهدوز - بلوار منتظری. حالا دو تا سوال دارم. یکی اینکه نمی‌دانم قیمت ها در این نقاط چگونه است و آیا وسعمان به اجاره‌اش می‌رسد یا نه؟ دوم اینکه خود این مناطق چه‌جور جاهایی هستند؟ بافت و مردم منطقه چجوری هستند؟ نوینمان خواهد پسندید؟

سه: یک عالمه کتاب تست و کنکور برای رشته تجربی داریم. کسی نمی‌خواهد؟ همه کتابها را ریخته وسط اتاقش و دسته دسته کرده. هر درسی را جدا. خیلی اتاقش همیشه مرتب بود، حالا این کتابها هم مانده وسط اتاق. می‌خواهد به یک کسی یا جایی برساند که مورد استفاده قرار گیرد. حیف هم هست. کلی هم گران است. زنگ زد به یک موسسه‌ای، کلی شرایط گذاشتند که کتاب باید نو باشد، تویش چیزی نوشته نشده باشد، مال سال نود و یک به قبل نباشد و از این دست حرف ها که کلاً پشیمان شد. کسی را نمی‌شناسید که رشته اش تجربی باشد و سال بعد کنکور داشته باشد و کتابهای تست خوب بخواهد؟

چهار: همه‌ش توی این فکرم که وقتی این بچه برود مشهد، خانه ما خیلی ساکت و خالی خواهد شد. الان دلم میخواست که حداقل دو - سه تا بچه دیگر می‌داشتم.

/ 14 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کتایون

مرسی دخترک. کتابها رو معلوم شد به کجا بدیم. :*

مجید

سلام ... خدمتتون تبریک میگم . با توجه به اینکه مدت هاست وبلاگتون بصورت خاموش میخونم دیدم انقدر به گردنم حق دارید که حالا که تشریف آوردن شهر ما یکم زحمت تایپ به خودم بدم !!!! یک : مگه دانشکده پزشکی تو کوچه شاهین فره؟؟؟ قاسم آباد نیس؟؟ دو : بنظر بنده اطراف کوچه شاهین فر خیلی مناسب برای سکونت بصورت دانشجویی نیس ( شهدا ، سعدی و آزادی و ... ) و من جای شما بودم بیخیال میشدم سه : بنظر بنده اگه بتونین یه آپارتمان نقلی با صاحبخونه مطمئن در حدود میدان ده دی تا میدان عدل خمینی یا خیابان بهار حدفاصل چهارراه لشگر تا تقی آباد پیدا کنید هم نزnیک هستن و هم محیط بهتری دارن...الیته که احمد آباد و کوهسنگی از همه لحاظ بهترن ( مخصوصا اوایلشون که خوش مسیر هم هستن ) اما خب گرونتر هم هستن ... چهار : بنظرم سناباد . تا حدی کلاهدوز بین دو تا پیشنهاد بالا قرار دارن ...ینی اگه بخوام اولویت بندی کنم میشه احمد آباد و کوهسنگی ... سناباد ... کلاهدوز... خیابان بهار... خیابان امام خمینی پنج : من اگه جای شما بودم بسرعت آبکوه رو از گزینه ها حذف میکردم... چون بغیر از برخی مناطق محدود محل مناسبی نیس

مجید

واضحه که تمام مطالب گفته شده کلی هستن و هرجایی هم آدم خوب هست و هم آدم بد... چس در انتخاب نهایی به همه چیز دقت کنید و تنها بر حسب نام محله تصمیم گیری نکنید خب این بود انشا من :)))) ایشالا شاد و موفق باشید

کتایون

متشکرم از راهنمایی هات مجید عزیز. توصیه‌های خوبی هستند.

بی بی

خیلی هیجان انگیزه که نوین پزشکی رو انتخاب کرد. تبریک می گم. چه حس و حال خوبیه مگه نه؟[گل][گل]

پنج

حاصل یک روز خوب غذا خوردن خر بر استان پاک مشهد باد

امیرعلی

سلام دوست عزیز وبلاگت خیلی مفیدو زیباست. سایت سوسو جهت تکمیل کادر خود شمارو دعوت به همکاری میکنه... این سایت در هر زمینه ای ( تفریحی و سرگرمی شعر ادبیات بازی وغیره...)فعالییت میکنه هر ماه هم به بهترین کاربر جایزه میده یه مدیر فعالم نیاز داره خوشحال میشیم دعوت مارو قبول کنی http://www.soso.ir/forum/forum.php

ندا

کتا خانوم این روزها نوشتنی زیاد دارند ها. ثبتشون کنید تا هم ما لذت ببریم هم بعد ها خودتون[لبخند]

mona

من اون دانشگاه درس خوندمتو احمد آباد خونه گرفتم محله خیلی خوبیه