جمعه ۹ آذر

نهمین روز ماه نهم، گشودن یک دفتر نو. حس خوبی مثل آغاز یک فصل تازه که تو و تنها تو خالق آن هستی...

شنبه ۱۰ آذر

دیشب کتاب ناتور دشت را تمام کردم. هجده آبان شروعش کرده بودم. یعنی حدود بیست روز خواندن ِ یک کتاب سیصد و بیست صفحه ای را طول داده ام. بطور متوسط روزی چند صفحه خوانده ام؟‌ جواب می شود شانزده صفحه. و این برای کسی که موقع شروع کتاب آنقدر به خودش اطمینان نداشت که بتواند از یک پاراگراف عبور کند یا نه، میانگین خوبی محسوب می شود.

حمید دیشب تا نیمه های شب با اخم های در هم نشسته بود و چیز هایی می نوشت. همیشه همینطور است. موقعی که درد های برادری توی دلش انبار می شود می نشیند برایشان نامه های طولانی می نویسد. من اما شک دارم که اصلن آن نامه ها توسط برادر هایش خوانده می شوند یا نه! ! آنها را اینگونه می شناسم که حاضر نیستند وقتشان را صرف چیزی کنند که احتمال بدهند ممکن است خاطر شان را مکدر کند. بنا بر این احتمال نخوانده کنار گذاشتن ِ نامه های حمید بسیار است. اما یک حسن دارد و آن اینکه هر چه باشد من فکر میکنم او با نوشتن ِ نامه ها کمی سبک تر می شود. حتی اگر خوانده نشوند...

حس می کنم نثرم کمی تغییر کرده و من این تغییر را مثل موقعی که خوراکی خوشمزه ای را قورت میدهیم و بعد تا چند دقیقه طعم خوبش را تنها با به یاد آوردن مزه مزه می کنیم، می سنجم. نمی توان مطمئن باشم اما حدس می زنم این تغییر تاثیر نثر سلینجر است. اصولن کتاب هایی که بهم می چسبند، اینطور هستند. تا مدتی نحوه ی فکر کردنم هم تاثیر پذیرفته از کلمات کتاب می شود و بعد کم کم مثل پریدن اثر مستی، این حالت از سرم می پرد! و بر می گردم توی قالب خودم.

 

/ 19 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سپيده

امير

خوش بحال حميد که تو را دارد...اين روزگاران نيز بگذرد

امير

چند پست عقب بودم ازت همه رو خوندم دوست جان...ميفهمم حميد خان و تو در چه شرايطی هستيد

بی بی

خدا رو شکر. بالاخره دفتر خريد. چه رنگيه؟

نرگس

همين امروز زويی و فرانی رو شروع کردم...من شش سال پيش بود تقريبا که ناتور دشت رو خوندم..دفترچه خاطراتم اون روزهام با يه لحن ديگه اس... يه لحن تينيجری که وقتی می خونم خودم خنده ام ميگيره.... مهم اينه که هر کسی راهی پيدا ميکنه برای اروم شدن... و اين خيلی خوبه نه؟

اب

sherry

بی بی

نگفتی دفترت چه رنگيه؟ عکس هم داره روش؟ سيندرلا؟

روزنويس

منهم مدتی است قصد کرده ام کتابی بخوانم. فرصت نميشود. هی ميروم و ميايم هی نگاه به کتاب ميندازم و ميگويم از امروز. اما هنوز نشده. آن حرفی که زده بوديد راجع به مادر دقيقن از ته دل من گفتيد اگر بدانيد چقدر دلم ميخواهد يک روز بيايم بگويم مادر خوب است و سلامت و مثلن بگوئيم امروز با مادر رفتيم فلان جا و کلی خوش گذشت... آخ که چقدر دلم ميخواهد اين روز را ببينم به زودی.