بدون آداب و ترتیب

(۱)

دیروز عصر

ماهی مرد

مهتاب تنها شد

 

(۲)

آب می خواهد

کنار باغچه ی دلم

گل تازه ای

 

 

صبح امروز از خانه که بیرون رفتیم،‌ حجله ی یک جوان ناکام سر کوچه مان بود.کوچه ی ما نوزدهم است و فکرکردم باید از جوان های همین کوچه باشد. رفتیم جلو و عکسش را نگاه کردیم: جوان ناکام نشسته بود روی مبل سفیدی. کراوات هم زده بود و دو تا دست هایش روی دو تا دسته های مبل بودند. رد شدیم. سوار تاکسی شدیم.

 میان راه از پنجره ی تاکسی هم دو جای دیگر حجله ها را دیدیم. سر سی و هفتم پیاده شدیم و راه افتادیم سمت جهان آرا. نرسیده به چهارراه دیدم سر کوچه ی مدرسه هم یکی هست و وقتی رسیدیم آنجا به چپ و راست که نگاه کردم دیدم که سر تمام کوچه های جهان آرا را هم یکی یکی حجله گذاشته اند.

دخترک گفت : مثل داستان های باور نکردنی ست!‌

من گفتم: طفلکی جوانی که بعد از مرگش اینطوری معروف شود.

دخترک رسید مدرسه. من پیاده برگشتم. میان راه باز یک جا سرم کج شده بود طرف یکی از حجله ها که پسرکی پانزده -شانزده ساله که از کنارم می گذشت متلکی گفت و حواسم پرت شد که نفهمیدم کلمه ی اولش چه بود اما کلمه ی دومش «عزیزم» بود! اول عصبانی شدم اما بلافاصله یاد سن و سالم افتادم و ته دلم شاید خندیدم. شوخی شوخی جای مادرش بودم!

کنار میوه فروشی زنی که سه تا بچه را به مدرسه می رساند داشت برایشان از این می گفت که در خوردن توت فرنگی خیلی باید دقت کنند.

مرد روزنامه فروش روزنامه ها را مرتب می کرد. شرق و اعتماد را خریدم و رسیدم دوباره سر نوزدهم و چراغهای حجله ی جوان ناکام دوباره مرا به فکر معروفیت یک شبه اش انداخت.

یک نفر توی دلم گفت : باز خوب که کسی را داشت که برایش این همه چراغ بکارد. یک نفر دیگر توی دلم جواب داد: چه فرق می کند؟

 

 

/ 8 نظر / 5 بازدید
amir

برای ماهی متاسفم براي دل تو بيشتر

amir

عجيب ملت مرده پرستی هستيم ما...در عين حال مرحوم دوم را هم خدا رحمت کناد!

فريبا

منم متاسفم براي ماهي و اون جوون ولي تاسف ما دور گردون و متوقف نمي كنه با خوندن شعرات بيشتر به تناسخ ايمان آوردم ماهي مرده ------ گل تازه شايدهم جوون مرده-----گل تازه بهتره آبش بدي تا نپژمرده راستي براي دل تو متاسف نيستم ، درياست ديگه يه روز آرومه يه روز طوفاني يه روزم گل آلود :)

سرگشته

دلم برای اون ماهی ..... ماهی های من هم ! اون ماهی هايی که نبايد اينهمه زود.......

ساسان . م . ک . عاصی

گل تازه... گل تازه خیلی خوب است. مدت‌هاست هیچ گل تازه‌ای نداشته‌ام. هیچ‌ گیاه تازه‌ای اصلا.../ واقعا مثل داستان‌ها بود. حتی یک‌لحظه فکر کردم شاید حرکتی آئینی بوده مربوط به یکی از این هزاران آئینی که هر روز از هر گوشه‌ای سر در می‌آورند. اعتراف می‌کنم هنوز گیجم... اما در اصل باورنکردنی نیست. راستش این روزها جوان‌ترها دلایل کمتری دارند برای ماندن در زندگی شاید... و شهرت عجیبی است. شهرتی که یشنه‌ی سرخوشی جاودانگی را نداشته باشد واقعا شهرت عجیبی است. بی‌انکه کسی خودش خبر دار شود... واقعاو چه فرقی می‌کند دیگر؟/ آرزو می‌کنم که سرخوش باشید و پیروز.

بارون بهاری

عميق ترين درد زندگي مردن نيست بلکه نداشتن کسي است که الفباي دوست داشتن را برايت تکرار کند و تو از او رسم محبت بياموزي. عميق ترين درد زندگي مردن نيست بلکه گذاشتن سدي در برابر روديست که از چشمانت جاري است. عميق ترين درد زندگي مردن نيست بلکه پنهان کردن قلبي است که به اسفناک ترين حالت شکسته است.. عميق ترين درد زندگي مردن نيست بلکه به دست فراموشي سپردن قشنگ ترين احساس زندگي است. عميق ترين درد زندگي مردن نيست بلکه يخ بستن وجود آدمها و بستن چشمهاست.... سلام دوست عزیز خسته نباشید .باز هم دیر بهت سر زدم شما به بزرگواری خودتون منو ببخشید..براتون آرزوی موفقیت میکنم من هم آپ کردم .کلبه درویشی چشم به راه شماست.................... عاشقانه های زندگیتان مستدام باد.....

عرفان

بيشتر از اين ناراحت اين قضيه هستم که چند روزی توی اون محلول تلخ پر از آنتی بيوتيک زجر کشيد و پولک پولک جان داد....