فیزیوتراپی یا روانشناسی؟ مسئله اینست!

 

نه که گفته باشم اینجا به روز نخواهد شد! بلکه منظور حقیر این بود که این وبلاگ را دیگر یک وبلاگ زنده و فعال به حساب نمی‌آورم. انگار پیر شده. یک طوری خسته است از دنیا و رویدادهایش. هن هن کنان و نفس زنان و عصا به دست راه می‌رود. حتی کمرش هم خمیده طفلکی.

الان در تب و تاب انتخاب رشته‌ایم. رتبه نوین توی گروه تجربی شده 3683
با این رتبه گویا حتی احتمال دارد که مثلن بتواند توی شهرستانی مثل شهرکرد پزشکی قبول شود. اما خودش مطلقن پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی نمی‌خواهد.
یک رشته‌هایی انتخاب کرده‌ایم به اتفاق هم. از قبیل شیمی محض و کاربردی - روانشناسی بالینی- فیزیوتراپی- زیست سلولی ملکولی- میکروبیولوزی و حتی بینایی‌سنجی.

شنیده‌ام فیزیوتراپی رشته‌ی خوبیست. اما نمی‌دانم با این رتبه آیا ممکن است قبول شود یا نه. بخصوص که دانشگاه‌های زیادی هم این رشته را ارائه نمی‌دهند. بعد از آن دلش می‌خواهد روانشناسی بخواند. و من نمی‌دانم چرا دلم نمی‌خواهد روانشناسی بخواند. یکی هی توی دلم می‌گوید : "آخه روانشناسی هم شد رشته؟" یعنی در واقع چون برادرم روانشناسی خوانده و آنرا بوسیده و گذاشته کنار و الان دارد از راه زبان انگلیسی نانش را در می‌آورد، یک تصوری در من شکل گرفته که روانشناسی رشته‌ی به درد نخوری‌ ‌است. اما مخالفت‌های من گمانم سودی نداشته باشد. چون حتی اگر انتخاب‌های اولش را بزند فیزیوتراپی، انتخاب های دومش روانشناسی خواهد بود و یک ندای درونی به من می‌گوید همین روانشناسی قبول خواهد شد.

نقطه

/ 19 نظر / 68 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سارا

بگذار روانشناسی را بخواند اگر خیلی خیلی دلش می خواهد و بعدها اگر به دردش نخورد می بوسدش و می گذاردش کنار و می رود دنبال رشته دیگری ولی در عوض همیشهنمی گوید :اگر روانشناسی خوانده بودم الان...! اما اگر خیلی خیلی هم برایش فرق ندارد شیمی و زیست ملکولی اینطرف آب هم رشته های خوبی است. راستش به نظر می رسد با این عدم علاقه اش به پزشکی خودش از همه پخته تر است واقعا!

کتا

انتخاب رشته انجام شد. فقط شیش تا کد رشته زد. همه‌ش هم روانشناسی. پایان پیام

من و دلنوشته هام

مبارکه نوین جون کتا جون ولی من عمیقا معتقدم که به هر رشته ای علاقه داشته باشی موفقی شاید برادرت علاقه به روانشناسی نداشته وگرنه راههای کار با روانشناسی کمتر از زبان نیست والله بخصوص که این روزها همه روانشون پاکه و همه مون نیازمنداین قشر از تحصیلکرده ها خودت که بهتر می دونی ولی رهرصورت امیدوارم هر رشته ای قبول میشه موفق باشه

من و دلنوشته هام

من خودم سه ترم میکروبیولوژی خوندم اینقدر بدم میومد که نگو از موقعی که رفتم سراغ مدیریت هتلداری لذت بردم اساسی

مورچه زرد

هیچم پیر نشده اینجا و هنوز خوب است بعد از این همه سال خانم. چه خوب که نوین مجبور نیست سلیقه ی شما را اعمال کند در انتخاب رشته. احتمال آن که فیزیوتراپی دانشگاه تهران قبول شود زیاد است. همینطور روانشناسی. و اگر شبانه ها را هم زده باشد حتما با این رتبه قبول می شود. به امید موفقیت

هلیا

اگر بعدها بخواد برای تحصیلات تکمیلی بیاید آمریکا بهترین رشته براش شیمی و بیولوژی سلولی مولکولی است.

نرگس

امیدوارم فقط شیمی از هر نوعش رو انتخاب نکرده باشه، :) تبریک رتبه خوبی اورده دختر گلمون |:-***

عرفان

رشته‌ی پرورش مای‌های آکواریومی وجود نداره؟

عرفان

ماهی‌ها*

قدیس

فیزیوتراپی نسیت به روانشناسی پول سازتر است.