سوال


نظر من الان یه سواله و اون اینه که "قاتل رو ، حتی قاتل رو، می‌برن پای چوبه دار، بعد خانواده مقتول اگه ببخشنش، بخشیده می‌شه و حکم اجرا نمی‌شه. یعنی جرم قاتل سبک تر از جرم زورگیریه؟

اونم از جانب بچه‌هایی حدود بیست ساله که مثلن توی زورگیری هفده هزار تومن الی هفتاد هزار تومن بیشتر گیرشون نیومده؟

بعد اگه جریان دزدی مهمه، تکلیف این دزدی‌های کلان سه هزار میلیاردی و اینا چی؟ من مغزم یه جوری قفل شده. هیچی نمی‌فهمم انگار

 

 
/ 8 نظر / 19 بازدید
نیوشا

دوستم، این دو نفر به جرم "محاربه" اعدام شدند، نه زورگیری. یکی‌شون 27 مورد سابقه داشت. اصلا منظورم تایید و یا رد اتفاقی که افتاد نیست، فقط خواستم بگم همچین خیلی معصوم طور و اینکه یک پسر 20 ساله‌ایی برای هفتاد هزار تومن یک کاری کرده باشه، نیست. اگر فیلم‌ش رو هم دیده باشی، حتما دیدی که چقدر خونسرد در روز روشن و در ملاعام و خیلی ریلکس دست به این کار می‌زنند. شخصا فکر می‌کنم اعدام حق‌شون نبود، ولی خوب یا بد قربانی حماقت و بدشانسی‌شون شدند.

نیوشا

یکی از مهمترین جرایم علیه امنیت ملی در حقوق جمهوری اسلامی ایران محاربه‌است که در قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۰ از ماده ۱۸۳ تا ۱۹۶ مورد اشاره قرار گرفته‌است.[۹] 1. اسلحه کشیدن برای ترسانیدن مردم[۹] ماده ۱۸۳: هر کس که برای ایجاد رعب و هراس و سلب آزادی و امنیت مردم دست به اسلحه ببرد محارب فی الارض و مفسد فی‌الارض می‌باشد. براساس تبصره ۳ ماده فوق، میان سلاح سرد و سلاح گرم فرقی نیست‌.

کتا

مرسی از توضیحاتت نیوشا جان. نمی‌دونستم. اما من همچنان اما فکر میکنم این مجازات برای این جرم زیاد و نا عادلانه بود. هر چند که خیلی چیزها توی کشور ما ناعادلانه است.

نیوشا

به نظر من هم حق‌شون به هیچ وجه اعدام نبود... اما متاسفانه قربانی حماقت خودشون و فیلم پخش شده شدند.

سیمین

زورگیری داشت یه شغل می شد حق شون شاید واقعا اعدام بود اگر یک بار تجربه می کردید شاید نی فهمیدید کارشون چقدر وحشتناکه اما این رو هم قبول دارم که اول باید اون مفسدای 3000 میلیادری اعدام بشن که عامل این زورگیریا و ... مردم همین فقره...

کتا

سیمین جان من دو بار طعمه این زور گیرها شده م. بار اول کیفم رو زدند و توی کیفم شناسنامه های خودم و دخترم بود و کلی دردسر کشیدیم تا شناسنامه المثنی بگیریم. بار دوم همین پارسال بود. توی خیابون میرزای شیرازی با اون همه عبور و مرور، کیفم رو کشید و من کیف رو ول نکردم و ده- پونزده متر روی اسفالت خیابون کشده شدم روی زمین. کار زشت و وحشتناکیه. اما از قتل بد تر نیست.

گمشده

بالاخره یه آدمایی خاص هستن دیگه.عب نداره اونا پول مردم از گلوشون پایین بره!!!!

ا.شین

شهری که شه و شهنه و شیخش همه مستند شاهد شکند شیشه که بیم از عسسی نیست