آنکس که نداند

بر خاک من بنویسید/ او ندانست/ و هرگز نخواست که بداند/ من هرگز نخواستم بدانم/ فقط زیستن آب را تماشا کردم/ و سکون خاک را/ من آنچه را اندیشیدم/ رها کردم ... بیژن جلالی

گزارش از اجتماع خانواده های بازداشت شده ها - خیابان جامی

متن اطلاعیه این بود :

 بر اساس خبرهای رسیده به «موج سبز آزادی» خانواده های زندانیان قصد دارند فردا (یکشنبه) ساعت 11 جلوی دفتر آیت‌الله هاشمی شاهرودی جمع شوند و اعتراض خود را به این دادگاه فرمایشی و اعتراف‌گیری زیر شکنجه اعلام کنند. به گزارش «موج سبز آزادی» خانواده‌های زندانیان از آحاد مردم نیز خواسته‌اند که آنها را در این حرکت حق‌طلبانه تنها نگذارند. بر اساس این گزارش، دفتر رئیس قوه قضائیه در این آدرس قرار دارد: خیابان ولیعصر، روبه‌روی خیابان جامی، خیابان پاستور شرقی، روبه‌روی مجمع تشخیص مصلحت نظام، دفتر آیت‌الله هاشمی شاهرودی.

( از دیشب هم منتشر شده بود. و صبح هم تائید شد. من مثل همیشه دل توی دلم نبود که باید رفت. باید رفت. و هر چقدر توانستم خبر را پخش کردم و بلند شدم که بروم. حمید طفلکی کار داشت. بهش گفتم :

" تو نیا من می رم. قول می دم کارای خطرناک نکنم. حتی موبایل نمی برم که تحریک نشم و عکس نندازم."

اول قبول کرد اما وقتی راه افتادم گفت :

" نمی تونم تنهات بذارم !"

و با هم راه افتادیم رفتیم ... )

خب ما رفتیم و برگشتیم. از خیابان جامی می آییم. از آنجا که قرار بود امروز خانواده های بازداشت شده ها جمع باشند و ما هم برویم ازشان حمایت کنیم. آنها بودند اما ما نبودیم. حدود دویست نفر. که تازه نمی دانم آن میان چند نفرشان لباس شخصی هایی بودند که به تماشای ما ایستاده بودند و در کمین کوچکترین حرفی بودند که شاید زده شود. خانواده ها با چهره های غمگین ایستاده بودند دو طرف خیابان و ما هم بلد نبودیم چطور می شود حمایتشان کرد. کمی همدیگر را تماشا کردیم و دیدیم اگر بخواهند بزنند بد جور می زنند. نه! هیچ مانعی هم حتی سر حضور آدم ها نبود. نه نیروی گارد ویژه ای و نه نیروی انتظامی ای. راه باز ِ باز بود. از چهار راه ولیعصر تا جمهوری تا خود جامی هیچ عبوری بجز عبور و مرور های هر روزه نبود. فقط لباس شخصی ها بودند و اوضاع تحت کنترلشان بود و امن و امان بود. گفتم که! فقط حدود دویست نفر خانواده های بازداشت شده های ما که قهرمان های ما هستند مظلومانه زیر آفتاب غمگین ظهر مرداد ایستاده بودند...

این که گذشت اما نمی دانم چهارشنبه بهارستان هم همین وضع خواهد بود یا نه ؟ دوستان برای چهارشنبه ٩ صبح میدان بهارستان اطلاع رسانی کنید. منتظر چه هستید؟

 

+ کتا ; ۱:۱٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٥/۱۱
comment نظرات ()