آنکس که نداند

بر خاک من بنویسید/ او ندانست/ و هرگز نخواست که بداند/ من هرگز نخواستم بدانم/ فقط زیستن آب را تماشا کردم/ و سکون خاک را/ من آنچه را اندیشیدم/ رها کردم ... بیژن جلالی

خلاصه گفتگوی امروز یکشنبه چهارم مرداد

 

بررسی 30 روزه در این ده دقیقه ها قابل پیگیری نیست. اون رو به شکل مقاله جداگانه ای در میارم و جدا گانه و فوق العاده فردا یا پس فردا ارائه می کنم

مسائل روز :

محسن روح الامینی از ساعت 4- 6 مسجد بلال حبشی جنب صدا و سیما ختمش برگزار میشه

یک : واجبه که در این ختم شرکت کنیم

دو: این مراسم مجوز داره و رسمیه و باید این مراسم رو سبز کنیم

سه: مادران داغدار با عکس فرزندانشون شرکت خواهند کرد

چهار: ما در این مراسم با متانت شرکت می کنیم و نشان سبز همراه داشته باشیم که اگر درگیری شد بتوانیم آن را کنار بگذاریم اما اگر درگیری نشد همبستگی مان را بتوانیم نشان بدهیم.

پنج : در داخل مسجد آرامش باید حفظ بشه. اما کسانی که در خیابان هستند می توانند شعار ها و خواسته هایی رو مطرح کنند بخصوص در خواست برگزاری مراسم بزرگداشت

شش : همه شرکت کنندگان به همه رهگذارن یاد آوری کنند  که پنجشنبه چهلم و بزرگداشت همه شهدای جنبش سبزه و باید در سراسر کشور شمع روشن کنیم.

هفت : عکس و فیلم از مراسم امروز فراموش نشه

نکته بعد:

مروری کوتاه بر حرکت دیروز میدان ونک که منجر به پاره ای درگیری ها شد چند نکته دارد

یک: نفس اعتراض کار خوبی بود و باز هم اخطاری به حکومت بود در رابطه با اینکه سر مراسم تحلیف بترسند.

دو: اما یادمون باشه وقتی جمعیتمون زیاده و میلیونیه و با هم هستیم، می دونیم که سرکوبگر ها نمی تونن آسیبی بهمون بزنند. ولی وقتی جمعیتمون کمه باید مواظب باشیم که ما فرسوده نشیم بلکه اونا فرسوده بشن.

وقتی ببینیم نیروهامون کمتر از سرکوبگر هاست نباید درگیر بشیم. نباید تظاهراتی انجام می دادیم. باید می رفتیم به جای چهارم. اونم بشکل برق آسا. پنج دقیقه شعار میدادیم فیلم می گرفتیم می رفتیم بعدش تجریش مثلا.

این درگیر شدن ها از ما هم فرسایش ایجاد می کنه. نباید این اجازه رو بدیم و باید اون ها رو با حرکت های خودمون خسته کنیم. اما تن به درگیری ندیم.

نکته دیگه : تشکر از جانب من و آقای مخملباف از کسانی که اسامی شهدا رو می فرستن.

نکته دیگه : از ادارات و کارخانجات اخبار زیادی رو دریافت می کنم که مدیران دارند با جنبش همکاری می کنند و اعتصاب ایتالیایی رو شروع کرده ند. موج خواباندن اقتصاد کشور در حال پیشرفته و کاهش شاخص تولید ناخالص ملی اینو داره تائید می کنه و به کودتا چی ها اخطار میده که نمی توانند به یک ملت با زور حکومت کنند.

 

 متن کامل در راه حل خواهد آمد.

 

پی نوشت:

 حس عجیبی دارم. احساس می کنم این اطراف، پر از سر و صدا ست اما من کر شده ام!

شاید به این سکوت عادت کنم! اما هر قدر هم که قاطع باشد، باورش نمی کنم.

+ کتا ; ۱٢:٠٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٥/٤
comment نظرات ()