آنکس که نداند

بر خاک من بنویسید/ او ندانست/ و هرگز نخواست که بداند/ من هرگز نخواستم بدانم/ فقط زیستن آب را تماشا کردم/ و سکون خاک را/ من آنچه را اندیشیدم/ رها کردم ... بیژن جلالی

 

دیروز برای اولین بار با گواهینامه رفتم رانندگی!

رفتیم بالا های امیر آباد که خلوته. بعد امیر آباد رو اومدیم پایین اجبارن پیچیدیم دست راست. زیر پل گیشا دور زدیم. (اینجا یه اشتباه داشتم که رئیس گفت قبل از دور زدن بیشتر باید به سمت چپ میومدی.) بعدش جلال آل احمد رو اومدیم تا میدان گل ها. و از اون کوچه ای که میدان گل ها را به یوسف آباد مربوط میکند آمدیم میدان سلماس و بعد آن خیابان کنار منبع آب را رفتیم بالا تا رسیدیم به مدبر. مدبر را هم رفتیم بالا تا رسیدیم به میدان کلانتری یوسف آباد. (اینجا هم یک اشتباه خنده دار داشتم که موقع ورود به میدان در حالی که می خواستم میدان را دور بزنم و بروم سمت شمال، برای اینکه خیال کردم پژوی خاکستری رنگی که داشت از سمت چپ میدان می آمد هم همان مسیر من را میرود، ترمز نکردم و همراه او پیچیدم سمت جنوب!) که رئیس کلی دعوایم کرد. اما من خندیدم. گرچه که دنیا هم نخندید. دوباره دور زدم و این دفه میدان را درست دور زدم و رفتم سمت شمال. از بالای یوسف آباد رفتیم سمت توانیر و بیمارستان دی. آنجا عکس رادیولوژی دخترک را که رادیولوژیست گزارش ِخودش را نگذاشته بود روی عکس، بردیم که گزارش را بگیریم. گفت شنبه بیایید. بعد خیابانی که راه آهن را به تجریش متصل میکند را (من هنوز که هنوز است نمی دانم این خیابان را چه صدا کنم. همیشه توی دلم می گویم خیابان پهلوی، توی ذهنم می آید خیابان دکتر مصدق ولی هیچوقت دلم نمی آید بگویم خیابان ولی عصر) ..به هر حال همان خیابان را آمدیم پایین و در حالی که سافینا داشت لونا را می خواند، آمدیم تا سر تخت طاووس و پیچیدیم توی لارستان و رفتیم یک سر شرکت. (آنجا توی آن کوچه ی تنگ هم برای پارک کردن ناشیانه ی من رئیس کلی حرص خورد) بعدش یک مورد تذکر هم موقع پیچیدن از کوچه به خیابان سربداران را داشتم و بعدش دیگه آمدیم خانه.

توی راه. اون بالا های امیر آباد گفت که دیگه راننده هم شدی و ماشینو ور میداری هر جا دلت خواست میری. اصلن منو میذاری و میری...گفتم کجا؟گفت نمی دونم. میری دیگه! ...گفتم به من راه بهشت رو هم نشون بدن، بگن بیا از این طرف برو تو بهشت، این رئیسو ولش کن، بدون تو نمی رم.

 

+ کتا ; ۸:٢٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٤/٩/۱۱
comment نظرات ()