آنکس که نداند

بر خاک من بنویسید/ او ندانست/ و هرگز نخواست که بداند/ من هرگز نخواستم بدانم/ فقط زیستن آب را تماشا کردم/ و سکون خاک را/ من آنچه را اندیشیدم/ رها کردم ... بیژن جلالی

 

 

 

عجب گرفتاری شدم از دست خودم که دست و دلم هیچ پی کار نمیره یا اینکه پی هیچ کار نمیره. نه ! همون اولی! چون پی بعضی کارا میره.  

All for love

نام قطعه ای بود که هم اکنون با هم شنیدیم. و با خوانندگی گروهی پاوارواتی- برایان آدامز- بوچلی جورجی ننسی گوستاوسون و فولنوایدر.

حالا توجه شما را به آهنگ بعدی که

O sole mio

جلب می کنم که با همنوایی پاواروتی و برایان آدامز اجرا می شود...

 

سه نقطه و فعلن هیچ بجز حس تکراری ِ ولنگاری. داشتم روی نقشه های مکانیک ساختمان کار میکردم و در این حالت چه بهتر از اینکه رئیس آدم برود چای بخرد چون چای شرکت تمام شده باشد...

 

از نظر من هیچ کار نکردن بهتر از نقشه ی مکانیک کشیدن است. حالم از این کار به هم می خورد. یک نفر نیست به این رئیس گوشزد کند که من فوق لیسانس طراحی معماری دارم. نه گواهی نقشه کشی تاسیسات!

چه می توانم بکنم جز اینکه وقت تلف کنم که از حرص خوردن تلف نشوم! بالاخره دنیا را باید یک طوری تحمل کرد...

 

پیش تر ها بار ها از خودم پرسیده بودم که آدمی اگر به کار کردن برای رفع نیاز مالی احتیاج نداشت آیا وقت خود را چطور می گذراند؟

حالا از نظر مالی نسبت به کا راحساس بی نیازی می کنم. اما همچنان باید بنشینم و وقتم را صرف کاری کنم که دوستش ندارم.

یک نفر توی دلم بالا و پایین می پرد و انگشتش را برده بالا و داد می زند: نقاشی...نقاشی! ... من سری به سویش می چرخانم و نگاهی که: ساکت باشد بگذارد کارم را بکنم. چرا انقدر شلوغش کرده؟ تازه اگر راست می گوید و بهانه نمی گیرد نقاشی را که از آدم نگرفته اند که. بنشیند بکشد. مگر آن سال ها نمی کشید؟ می گوید: خودت خوب میدانی که به این سادگی ها هم نیست. علاوه بر آتلیه و وسیله، وقت و آرامش هم لازم دارد. ندارد؟ نقاش ها بدون وقت نقاشی می کنند؟ می شود خانه و شرکت و زندگی را گذاشت رفت نشست جلوی منظره و نقاشی کرد؟ نمی شود که!

 

صدای در آمد. چایی خریدن تمام شد. بقیه ی لوله های ساختمان منتظرند که من بروم بکشمشان این طرف و آنطرف...

 

آهنگ بعدی لطفن!

پس نتیجه می گیریم که می ماند چکار؟ همین وبلاگ نویسی دیگر!!

...

 

 

 

 

 

+ کتا ; ۱٢:٤٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٢/۳۱
comment نظرات ()