آنکس که نداند

بر خاک من بنویسید/ او ندانست/ و هرگز نخواست که بداند/ من هرگز نخواستم بدانم/ فقط زیستن آب را تماشا کردم/ و سکون خاک را/ من آنچه را اندیشیدم/ رها کردم ... بیژن جلالی

 

 

صد و سی و پنج  قو در مرداب انزلی تلف شدند

هفت هزار اصله درخت چهل ساله در جنگل لویزان قطع شد و این تعداد به شانزده هزار اصله خواهد رسید.

صد بمب افکن آمریکایی در انتظار جنگ

روزانه دوازده معتاد در سطح خيابان هاي شهر تهران جان خود را از دست مي دهند.

بیش از یک هزار نفر در درگیری های قم بازداشت شدند...

 

امروز آمار و ارقام اینگونه است. یک سری آمار و ارقام دیگر هم هست که من دیگر از فکر کردن بهشان خسته شدم. رفتم نوشته های نبوی را خواندم.  گفتم برای تقویت روحیه و تغییر ذایقه از آنجا که سایت روز هم فیلتر شده و شاید بعضی دسترسی به خواندنش نداشته باشند، به جای لینک، خود صفحه را اینجا کپی کنم.

 

کورش! بخواب وگرنه مي زنم توي سرت

ابراهیم نبوی
e.nabavi@roozonline.com

۲۶ بهمن ۱۳۸۴

اصولا ما ايراني ها دوست نداريم خبر بد را بشنويم. ترجيح مي دهيم اگر قرار است بلايي سرمان بيايد، از موضوع بي خبر باشيم. من فکر مي کنم از همين يکي دو روز که طرح روسيه به عنوان آخرين راه براي جلوگيري از جنگ پيش پاي حکومت ايران قرار داشت، منتفي شد، ديگر راه حلي وجود ندارد. از اين به بعد ريتم وقايع تند مي شود، آمريکا و اروپا خودشان را براي درگيري آماده مي کنند و حکومت ايران هم تلاش مي کند تا حد امکان جلوي ايجاد تشويش و نگراني مردم را بگيرد. اين روند با توجه به اخلاقيات ملي ما ايرانيان که فکر مي کنيم کسي جرات درگير شدن با ما را ندارد، ادامه پيدا مي کند. آنها روز به روز سلاح هاي شان را آماده تر مي کنند و ما روز به روز مستاصل تر و بي پناه تر و بي خبرتر مي شويم.

روسيه، بطور جدي از ايران جدا شده و کنار ساير کشورهاي اروپايي قرار گرفته است. نخست وزير فرانسه و رئيس جمهور روسيه امروز بطور جدي به ايران هشدار دادند تا جلوي ادامه غني سازي را در نطنز بگيرد. کوفي عنان که هيچ وقت از اين حرف ها از دهانش بيرون نمي آمد، گفت: «همه چيز بستگي به گزارش آژانس دارد، اگر گزارش منفي باشد، شوراي امنيت مي تواند اقدامي فوري و شديد انجام دهد.» از طرف ديگر گزارش شده است که سخنان و رفتارهاي م ش نگ ( منظورم متکي نيست، منظورم همان رئيس جمهور منتخب شوراي نگهبان است) در تمام کشورهاي جهان اثر خودش را گذاشته و در نظرسنجي در 33 کشور جهان فقط مردم عربستان سعودي نظر مثبتي نسبت به ايران دارند و بقيه کشورهايي که در آنها نظرسنجي شده است، با ديد منفي به ايران مي نگرند. تلويزيون روسيه نيز اعلام کرد: «احمدي نژاد غرب را مي ترساند و با ما بازي مي کند.» البته آگاهان خاطرنشان کردند که روس ها از اين بازي خيلي هم بدشان نمي آيد، چون توي اين هيري ويري کلي پول گيرشان آمده است. ولاديمير ژيرينوفسکي که انشاء الله زبانش لال بشود، گفت: «هفته اول فروردين ماه ايران بمباران خواهد شد.» وزير دفاع بلغارستان هم اعلام کرد: « بلغارستان در حمله احتمالي ناتو به ايران شرکت مي کند.»

وسط اين ماجراها، يکي از شاگردان استاد مصباح براي اينکه بهانه کافي به دست آمريکا داده شود و جمله رهبري مبني بر اينکه «استفاده از بمب هسته اي خلاف شرع است» ماليده شود، گفت: « در مقام مقابله به مثل مي توان از سلاح هاي هسته اي استفاده کرد.» فعلا يک راه مهم باقي مانده بود (اين راه مدتي است که مرحوم شده است) و آن اين بود که روزنامه هاي داخل کشور و وب سايت هاي اينترنتي و راديوها و صاحب نظران و احزاب و غيره در مورد بحران هسته اي کشور روشنگري کنند که در همين راستا، صفار هرندي هشدار داده که: « در برابر مطبوعاتي که مصلحت هسته اي ايران را در نظر نگيرند، مي ايستيم.»

طرح روسيه

و سرانجام طرح روسيه افشا شد، اين طرح که مدتي طولاني در کشوي ولاديمير پوتين خاک مي خورد و چند ماهي هم در کشوي علي لاريجاني خاک مي خورد و بعد براي خاک خوردن به دفتر منوچهر فرستاده شد و فعلا در دفتر داوود احمدي نژاد زير ليوان هاي چاي قرار دارد، کلا از سرتا ته چهار ماده دارد.

ماده اول: غني سازي اورانيوم در خاک روسيه انجام شده و بقيه کارها در ايران انجام مي شود.
ماده دوم: براي اطمينان جامعه بين المللي و براي استفاده صلح آميز از انرژي هسته اي توسط ايران، غني سازي اورانيوم در خاک روسيه انجام مي شود، بقيه کارها خبر مرگش در هرجايي که ايران بخواهد انجام مي شود.
ماده سوم: اصولا طرح روسيه اين است که غني سازي اورانيوم در خاک روسيه انجام مي شود.
ماده چهارم: با توجه به اينکه ممکن است اين طرح پاره شده و سطور بالايي آن نابود شود، بار ديگر اعلام مي شود که طرح روسيه فقط يک چيز مشخص دارد و آن اين است که غني سازي اورانيوم در روسيه انجام مي شود.
تبصره الحاقي به ماده چهارم طرح روسيه: براي کشاني که آلزايمر دارند، مجددا اعلام مي شود که کل طرح روسيه اين است که غني سازي اورانيوم ايران در خاک روسيه انجام مي شود ولي بقيه کارها در ايران انجام مي شود.

در همين راستا حسين الله کرم، تندرو ترين چهره سياسي و نظامي ده سال اخير که در پنج ماه اخير بدون اينکه سرعتش يک ذره هم کم شده باشد به ميانه رو ترين نيروي سياسي نظامي کشور تبديل شده است، در کمال سرور و بهجت و شادماني و بدون اينکه به روي خودش بياورد که طرح روسيه يعني اينکه غني سازي در خاک روسيه انجام مي شود، گفت: «مشارکت در غني سازي اورانيوم داخل خاک ايران با روسيه مي تواند بهترين گزينه باشد.» همچنين سخنگوي دولت که ظاهرا فرق طرح «سوريه» و«روسيه» را نمي فهمد، گفت: «در طرح روسيه بايد غني سازي در خاک ايران گنجانده شود.» آگاهان تذکر دادند که طرح روسيه فقط يک ماده دارد و آن اين است که غني سازي بايد در روسيه انجام شود.

رفتار واجب، گفتار واجب، کردار واجب

حسن عباسي، ديپلمه بيکار و کاشف دکترين قورباغه و موجود علاقمند به هرگونه دخالت نظامي همراه با تجاوز در کليه نقاط جهان، يک حقيقت تاريخي بزرگ را کشف و فاش کرد. وي گفت: «در تخت جمشيد، مردان با لباس هاي پوشيده هستند و رئيس دارند و همه آنها دوهزار و پانصد سال پيش حزب اللهي بوده اند.» آگاهان اطلاع دادند که اين حقايق در تماشاي تصاوير سربازان تخش جمشيد کشف شده است، چرا که:

اول: سربازاني که در تصاوير تخت جمشيد هستند همگي ريش دارند، به همين دليل معلوم مي شود يا از هزارسال قبل از اسلام حزب اللهي بودند يا اجداد فيدل کاسترو بودند که از کوبا به شيراز رفته بودند و از کورش و داريوش حمايت مي کردند.
دوم: سربازاني که در تصاوير تخت جمشيد هستند همگي لباس هاي بلند پوشيده اند، در حالي که تصاويري که در يونان و رم و بابل وجود دارد نشان مي دهد که سربازان در اين کشورها يا شورت اسليپ مي پوشيدند يا شلوار لي و پيراهن باس، بنابراين وقتي لباس مردان در ايران باستان تا روي کفششان بوده، معلوم مي شود لباس زنان سه متر دنبالشان راه مي افتاد.
سوم: سربازاني که در تخت جمشيد هستند همگي چوب ها يا نيزه هاي بلندي در دست دارند و همگي در حال نگاه کردن به نقطه نامعلومي هستند، به نظر مي رسد شيئي طولاني مذکور( اشتباه برداشت نشود) همان چماق است که از 2500 سال پيش در دست سربازان ايراني بوده و برخلاف نظر باستان شناسان اين افراد سرباز نبودند، بلکه لباس شخصي بودند و اين تصوير هم در هنگامي ساخته شد که اولين لباس شخصي هاي دوران کورش به اولين خوابگاه دانشجويي دوران کورش حمله کردند.

سفارتخانه ها و الاغ ها

امروز هم تجمع معترضان اهانت به پيامبر اسلام مقابل سفارت انگليس تشکيل شد. ظاهرا گروهي براي متفرق کردن اين جمعيت چنين استدلال کردند که اصلا در انگليس کاريکاتورهاي اهانت آميز چاپ نشده و اگر مي خواهيد اعتراض کنيد، بايد برويد مقابل سفارت دانمارک و نروژ يا فرانسه، اما برادران بسيجي اعلام کردند که ما حتي يک کلمه هم دانمارکي و نروژي و فرانسه بلد نيستيم و فقط انگليسي بلديم. مخالفان تجمع اعلام کردند که در هرحال چون انگليس در اين اهانت کاريکاتوري دخالت نداشتند، شما نبايد در اينجا اعتراض کنيد، اما اين افراد اعلام کردند که اتفاقا اعتراض ما به انگليس اين است که انگليس هم به پيامبر اهانت کرده و هم کاري کرده که هيچ کس متوجه اين اهانت نشود. بالاخره، تجمع طلاب و دانشجويان مقابل سفارتخانه هاي انگليس و آلمان پايان يافت.

از طرف ديگر، با گذشت يک هفته از اينکه سفارت دانمارک و فرانسه آتش زده شد و مهاجمان في سبيل الله به داخل سفارت ريختند و سفير و مقامات مربوطه به کشورشان برگشتند و برادران بسيجي آرم سفارت دانمارک را کندند و آنرا به عنوان نشان شجاعت جلوي در خانه شان نصب کردند، سردار طلايي فرمانده نيروي انتظامي تهران بزرگ گفت: «امنيت سفارتخانه هاي مختلف را در تهران در هر شرايطي تامين مي کنيم.» همچنين برخي از کساني که خودشان را آگاهان جا زده بودند و فکر مي کردند خبر جديدي دارند، اعلام کردند که «دانشجويان بسيجي و طلاب کرجي يک سگ و پنج الاغ را جلوي سفارت انگليس بردند.» اما آگاهان حقيقي که در جريان روزانه تظاهرات جلوي سفارتخانه ها هستند، اعلام کردند که فقط بردن يک سگ جلوي سفارتخانه جديد بود و بقيه خبر هر روز اتفاق مي افتاد، منتهي تعدادش هرروزمتفاوت است.

آچمز ابدي

اين منوچهر هم در حال شکوفا شدن است، من فکر مي کنم بالاخره اگر مقداري بيشتر فعال شود، ممکن است او را به عنوان معاون علي لاريجاني منصوب کنند. منوچهر متکي، در مورد سياست خارجي ايران و آمريکا گفت: «آمريکا فوتبال بازي مي کند، ما شطرنج» آگاهان حدس مي زنند که يک نفر به منوچهر(کارمند دون پايه وزارت امورخارجه) گفته است که شما بايد حساب شده و دقيق بازي کنيد، نه اينکه زرتي سرتان را بيندازيد پائين و با بيل بزنيد زير فلانجاي مردم. منوچهر هم يک ماه در مورد بازي و دقيق بازي کردن فکر کرده و به نظرش رسيده که بايد جوري خودش را مشغول بازي با آمريکا نشان بدهد انگار که شطرنج باز است و براي بازي کردن فکر مي کند. در همين راستا آگاهان بازي هاي زير را به عنوان استراتژي هاي شطرنج سياست خارجي جمهوري اسلامي پيش بيني کردند:

استراتژي سربازها و قاطرها: در اين استراتژي تعدادي سرباز نظامي سرشان را مي اندازند پائين و راست مي روند جلو و همگي وقتي به خانه آخر رسيدند مي شوند وزير و بعد کابينه نظامي ها را تشکيل مي دهند. و با نه تا وزير حريف را مات مي کنيم . ضمنا به جاي اسب هم از قاطر استفاده مي کنيم.

استراتژي آچمز ابدي: در اين استراتژي طرح اروپائي ها را با دادن دادن يک رخ قرباني (روحاني) خنثي مي کنيم، بعد هم روسيه را آچمز مي کنيم و کاري مي کنيم که نتواند از جايش تکان بخورد، بعد با يک وزير به اسم متکي حمله مي کنيم به همه کشورهاي دنيا و در پايان در حالي که مات شده ايم بروبر به حريف نگاه مي کنيم و درخواست مي کنيم که بازي از اول شروع بشود، اما آنها ديگر با ما بازي نمي کنند.

استراتژي حمله به جناحين: در اين استراتژي ما تصميم مي گيريم هم از جناح راست و هم از جناح چپ حمله کنيم، اما نه جناح راست و نه جناح چپ وارد بازي نمي شوند، چون قبلا در انتخابات مات شده اند و فعلا از بازي بيرون هستند، به همين دليل تلاش مي کنيم با استفاده از هوش و عقل مان بازي را بدون اتکاء به جناحين پيش ببريم که چون چنين چيزهايي وجود ندارد، بازي بي نتيجه مي ماند.

صفحه دوم کيهان

پيشنهاد مي کنم براي اينکه ببينيد قرار است افکار عمومي کشور چه قضاوتي در مورد جهان پيدا کند، صفحه دوم کيهان امروز را بخوانيد. در اين صفحه مضامين زير آمده است:

- بوش ديوانه است.
- چون چاوز آدم شجاعي است، اسم يکي از خيابانهاي تهران را به اسم او بگذاريم.
- اين فقط دانمارک نيست که به اسلام اهانت کرده است، کل اروپايي ها با اسلام مخالفند.
- بايد رابطه انگليس را با فراماسونها افشا کرد.
- ژاپن اعلام کرد ما به نفت ايران احتياج داريم.
- براساس گفته هاي سياستمداران آمريکايي ايران امروز قدرتمندتر از هميشه است.
- واشنگتن تايمز نوشت: آمريکا مواظب چين و روسيه باشد.
رئيس کميته بين الملل دوماي روسيه گفت: باور نمي کنم کسي جرات کند با ايران دربيفتد.

سووال اساسي: هر آدمي اين خبرها را به اين صورت بخواند هوس نمي کند جنگ با دنيا را شروع کند و شش ماهه بر دشمنان غلبه کند و دنيا را اداره کند؟

رفراندوم 17 درصدي

من فکر نمي کردم تا اين حد وحدت نظر با کيهان داشته باشم، واقعا به خودم افتخار مي کنم که تا اين حد پيش بيني درستي دارم. (جدا من هم مثل بقيه علاقه خاصي به خودم احساس مي کنم.) همانطور که سه روز قبل در نوشته رفراندوم اتمي نوشته بودم، با راهپيمايي 22 بهمن معلوم شد که 15 درصد مردم طرفدار حکومت و احتمالا برنامه هسته اي هستند، چون به نظر مي رسد که 15 درصد مردم در تظاهرات 22 بهمن شرکت کردند. روزنامه کيهان امروز که هميشه جمعيت ملت را در راهپيمايي ها ده برابر اعلام مي کند، نوشت: «فقط در تهران 3 ميليون نفر در راهپيمايي شرکت کرده بودند.» اين 3 ميليون نفر در استان 17 ميليوني تهران مي شود 17 درصد جمعيت و با فرض اينکه در همه جاهاي ديگر هم همين ميزان حضور مردم وجود داشته باشد، معلوم مي شود که 17 درصد مردم در رفراندوم هسته اي شرکت کرده و با آن احتمالا موافقند.

 

 

 

+ کتا ; ۱٠:٤۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٤/۱۱/٢٦
comment نظرات ()