آنکس که نداند

بر خاک من بنویسید/ او ندانست/ و هرگز نخواست که بداند/ من هرگز نخواستم بدانم/ فقط زیستن آب را تماشا کردم/ و سکون خاک را/ من آنچه را اندیشیدم/ رها کردم ... بیژن جلالی

يک اتود و مقداری روز

 

يک حس ناب و تازه

خواندن پیام یا نامه هایی از یک دوست از خارج از کشور بخصوص از اروپا مرا خوشحال می کند. حس خوبی که حال و هوایی نمناک و تصاویری درخشان دارد. و بخصوص از تو که برای کسب تجربه ها و حس های تازه رفته ای و آنقدر توان انتقال حس ات بالاست که یک دلتنگی سبک، یک نفس عمیق، چند قدم پابرهنگی، لذت باز کردن در بدون کلید و یک لبخند ساده را هم با تمام جزئیاتش منتقل می کنی.

 اما امروز بعد از خواندن پیامت حس عجیبی بهم دست داد . بر عکس.در صحنه ای تو را دیدم که بازگشته ای اما در پس زمينه ات تصاویر شهری بود از پس ِ جنگ.

اینکه از بهشتی پا به جهنمی گذاشته ای اش عجیب نبود. عجیب لبخندی بود نامرئی بر لبانت از بردن لذت تجربه ی یک حس ناب و تازه.

 


عرض شود که..چه وحشتناک اون طرح بالايی...


 

حوصله م از دست گلو دردم سر رفته. يکی دو روز اول آدم اميد و انرژی داره که خودشو مداوا کنه بلکه زود تر خوب شه. آب نمک قرقره کنه، مايعات داغ بخوره ، برای خودش آبميوه بگيره و خلاصه از خودش مريض داری کنه. اما من که ديگه روز سوم حوصله ی پذيرايی از خودمو ندارم. اگه قرار بود خوب بشم لابد تا حالا شده بودم ديگه. امروز به خودم محل نميذارم. ناز خودمو نمی کشم. روم زياد ميشه. شايد تا حالاشم خودمو برای خودم زيادی لوس کردم.


 

اين وحيد که امروز اومده اينجا و الان توی اتاق کنفرانس داره چايی ميخوره و بهانه ش اين بود که از ماکت هايی که اينجا داره چند تا عکس بگيره رو ولی من ميدونم که برای گرفتن طلبش اومده نه برای گرفتن عکس!  هرچند که به روی خودش نياره و هرچند که حواس ِ پرت ِ رئيس هم به اين قضيه نباشه. آخه عکس ِ چهار تا ماکت که هزار و اندی سال پيش ساختی به چه درد الان تو می خوره؟‌


از صبح توی فکر موضوع خودخواهی بودم. يه جمله هايی ميومد توی سرم و می خواستم درباره ی اين موضوع فکر کنم. يادم نرود که درباره اش فکر کنم.


چقدر اين خط کشيدن بين موضوعات امروز کيف ميدهد


 

دخترکم امروز صبح سر درد شديد داشت و نرفته مدرسه. الان زنگ زد و گفت که حالش بهتره و سفارش داده که از توی اينتر نت مطالبی برايش درباه های زير سرچ کنم: نقش دريا ها و درياچه ها بر آب و هوا و تامين انرژی- شوری آب دريا ها و درياچه ها- امواج دريا ها- جريان های دريايی- آلودگی درياها. خوبه ها!‌ نميشه هم گفت نمی کنم.. به من چه؟! تحقيق توئه، خودت بکن !  


ديگه هيچی فعلن.

 

 

 

+ کتا ; ۱۱:٢٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٤/۱۱/۱۱
comment نظرات ()