آنکس که نداند

بر خاک من بنویسید/ او ندانست/ و هرگز نخواست که بداند/ من هرگز نخواستم بدانم/ فقط زیستن آب را تماشا کردم/ و سکون خاک را/ من آنچه را اندیشیدم/ رها کردم ... بیژن جلالی

گزارش حال و احوال

یک هفته دیگر این موقع در وین هستیم. 

الان دیگر خرید زرشک و زعفران و مقداری آجیل و بستن چمدان باقی مانده و گرفتن ارز مسافرتی که امروز فهمیدیم دو روز قبل از سفر باید برویم دنبالش.
یک بانک ملت شعبه ارزی توی میرداماد پیدا کردیم. رفتیم نوبت گرفتیم کلی نشستیم تا نوبتمان شد. بعد آقای پشت باجه گفت ما خدمات ارزی ارائه نمی‌دهیم! گفتم اینجا نوشته شعبه ارزی. گفت بله ولی چون جدیداً ارزی شده هنوز راه نیافتاده! خب لامصب ها! این‌را آن جلوی در بنویسید که آدم نیاید شماره بگیرد، سه ربع بنشیند منتظر!
بعد رفتیم یک جای دیگر. گفتند اولاً دو روز قبل از سفر باید بیایید. دوماً بانک ساعت هشت صبح باز می‌شود اما شما ساعت شش صبح باید اینجا نوبت بگیرید.
برای گرفتن ارزمسافرتی که در حال حاضر برای هر مسافر سیصد دلار است، باید اصل و کپی پاسپورت، اصل و کپی ویزا، اصل و کپی بلیط و اصل و کپی برگه پرداخت شصت و پنج هزار تومان عوارض خروجی که به بانک ملی پرداخته شده، همراهتان باشد.

برای انتخاب رشته نوین رفتیم پیش مشاور. چهارصد و سی هزار تومان گرفت. در درجه اول همه رشته‌های پزشکی را برایش پیشنهاد کرد. همه جای ایران. در درجه دوم فیزیوتراپی و در درجه سوم زیست شناسی سلولی ملکولی. شامل ژنتیک و بیوتکنولوژی و میکروبیولوژی و زیست جانوری.
گویا مصوبه ای هست که در صورت تائیدش، در آینده می‌شود از رشته های زیست شناسی و توانبخشی هم بعد از اتمام دوره لیسانس، وارد دوره پزشکی شد.
در مورد اشتباهی که توی سهمیه منطقه کارنامه کنکورش شده بود، مشاور گفت حتماً به سازمان سنجش اطلاع بدهید. چون به نفعش خواهد بود. ما هم دیروز رفتیم سازمان سنجش و اطلاع دادیم و قرار شد درستش کنند. گفتند تاثیر زیادی توی رتبه‌اش ندارد و با همین رتبه انتخاب رشته کند.

+ کتا ; ۳:٠٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٢/٥/۱٦
comment نظرات ()