آنکس که نداند

بر خاک من بنویسید/ او ندانست/ و هرگز نخواست که بداند/ من هرگز نخواستم بدانم/ فقط زیستن آب را تماشا کردم/ و سکون خاک را/ من آنچه را اندیشیدم/ رها کردم ... بیژن جلالی

دلا کی به شود کارت اگر اکنون نخواهد شد و دو!

 یک:

این روز ها به ترند. سبک ترند. سبک ترم.  دیشب شب خوشی بود. مهمان های عزیزی داشتیم. در این حد که مرا به این فکر برد که تا این سن رسیده ام و به این حس توجه نکرده ام که مهمان وقتی عزیز است، وقت غنیمت می شود.

مرسی که آمدید، که ماندید، که گفتید و شنیدید و لحظه ها تبدیل به خاطره شدند.

 

 یادداشت بالا را دیروز نوشته بودم و ثبت موقت زده بودم و داشتم دنبال یک عکس می گشتم که بگذارم زیرش که ابتدا برق رفت و سپس تا نیمه شب اینترنتمان به دلیلی شبیه کابل برگردان قطع بود.

امروز چند کلمه ای که توی مغزم وول می خورده را توی دفترچه یادداشت نوشته ام. درباره اینکه باید طبقه دوم که فعلا بصورت موقت شرکت است را تخلیه کنیم و دنبال جا بگردیم.

نمی دانم ارزش دارد اینجا بنویسم یا نه.

دو:

کلا از وقتی رفته ام توی ده تا وبلاگی که دویچه وله به رای گذاشته همه ش حس می کنم این چیزها که من می نویسم که قابل این حرفها را ندارد!

روزهای آخر رای گیری ست. راستی یک یادداشت هم نوشته ام در این باره که کلا به رای گذاشتنشان در دو مورد ایراد دارد. یکی اینکه یک وبلاگ از افغانستان را با ده تا وبلاگ از ایران توی یک گروه گذاشته اند. خب هر چه کاربر افغانی است می رود به همان یکی رای می دهد و در مقابل رای کاربرهای ایرانی بین ده تا وبلاگ تقسیم می شود. اگر قرار بود ایران و افغانستان با هم در یک گروه قرار بگیرند خوب بود که مثلا پنج تا وبلاگ افغانی و پنج تا وبلاگ ایرانی انتخاب میشد که رای گیری بتواند عادلانه برگزار شود. دوم اینکه وبلاگ مملکته داریم هم یک وبلاگ گروهی است که نویسندگان زیادی دارد. و طبیعتا دوستان و آشنایان هر نویسنده دایره گسترده تری را تشکیل می دهند تا وبلاگ های انفرادی و تک نفره و اگر قرار است وبلاگ های گروهی به رای گذاشته شوند هم باید بین چند تا وبلاگ گروهی رقابت باشد.

الان

 زندگی در بامیان اول است با ٣٩ درصد آرا

مملکته داریم دوم است با ٢٢ در صد آرا

 پیاده رو و من سوم هستیم با ۶ درصد آرا

سرهرمس مارانا  و دختر دستفروش مترو  و کمانگیر چهارم هستند با ۵ درصد آرا

و نوین می گوید خب این انصاف نیست. چون وبلاگ سرهرمس خیلی خوب است.

 پی نوشت:

آقای نویسنده وبلاگِ بلاگ نوشت هم لطف کرده اند، در معرفی آنکس که نداند  پستی گذاشته اند. از زحمتی که کشیده اند سپاسگزارم.

 

+ کتا ; ۱٢:٠٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۱/٢۳
comment نظرات ()